Kanada Wschodnia - Prowincje Atlantyckie, Kanada: wycieczki objazdowe - oferta hotelu na Kanada.pl - zarezerwuj pobyt najtaniej - Kanada Wschodnia - Prowincje Atlantyckie, Kanada
Od 1999 roku skorzystało z naszych usług 90 000 osób
Świat Tysiąca Marzeń : Grupa TravelOne.pl > Kanada.pl  >  Lista ofert  >  Kanada Wschodnia - Prowincje Atlantyckie, Kanada: wycieczki objazdowe
Trwa potwierdzanie dostępności oferty, proszę czekać...
UWAGA! Przed dokonaniem rezerwacji sprawdź termin
ważności dokumentów.
Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy!
          
 
  • 1.wyszukiwanie ofert
  • 2. szczegóły oferty
  • 3. zamówienie

Kanada Wschodnia - Prowincje Atlantyckie, Kanada: wycieczki objazdowe

Kanada, Kanada: wycieczki objazdowe (pokaż mapę)
Kod oferty: CALTSL-1802
dodaj do schowka
cena za osobę od:
zawiera:transport, zakwaterowanie, wyżywienie według programu, ubezpieczenie KL i NW
nie zawiera:cena zawiera wszystkie opłaty
zobacz opis
drukujbezpośredni link do oferty »Poleć
transport:
wyjazd z:
terminy:
długość pobytu:
wyżywienie:
dorośli:
podróż z dziećmi
Rezerwuj z Gwarancją Najniższej Ceny! Touroperator:
DODATKOWE INFORMACJE
rezerwacja telefoniczna
801 451 401
12 424 30 50
rezerwacje@travelone.plCzynne:
Poniedziałek-Piątek: 8-21
Sobota-Niedziela: 9-21
Pogoda i klimat
Toronto
Słonecznie
11oC
opady:brak
zachmurzenie:brak
ciśnienie:1020 hPa
wiatr:0 km/h

Kanada Wschodnia - Prowincje Atlantyckie, Kanada: wycieczki objazdowe

Nazwa wg organizatora:


Kanada Wschodnia - Prowincje Atlantyckie

:

KANADA WSCHODNIA Prowincje Atlantyckie. Nowa Szkocja, Nowa Fundlandia, Labrador, Wyspa Księcia Edwarda, Nowy Brunszwik.

Dzień 1:

Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Przelot do Halifax na Nowej Szkocji przez jeden lub dwa porty tranzytowe. Przylot w godzinach wieczornych, transfer do hotelu, nocleg.

Dzień 2:

Po śniadaniu przejazd południowym wybrzeżem Nowej Szkocji. Wizyta w wiosce Sherbrooke dokładnie odzwierciedlającej życie osadników przybywających na te obszary w XIX wieku. Wkraczamy na tereny wyspy Cap-Breton. Rozpoczęcie przejazdu przez jedną z najsłynniejszych dróg widokowych w Kanadzie - Cabot Trail. Nocleg w małej osadzie Cheticamp zamieszkiwanej przez mniejszość akadyjską - potomków francuskich osadników. Możliwość orzeźwiającej kąpieli w Zatoce św. Wawrzyńca.

Dzień 3:

Po śniadaniu kontynuujemy naszą podróż szlakiem Cabota przez tereny Parku Narodowego Cape Breton Highlands. Przepiękne widoki na atlantyckie klify i wzburzone fale oceanu. Kontakt z prawdziwą, dziką kanadyjską przyrodą. Następnie przejazd do Louisbourga, gdzie znajduje się największa wybudowana forteca w Ameryce Północnej. Przejazd do Sydney. Nocleg.

Dzień 4:

Po śniadaniu transfer na przystań promową. Około południa wypłynięcie promem przez Cieśninę Cabota na przepiękną kanadyjską wyspę Nową Fundlandię. Przypłynięcie do Port aux Basques około godz. 18. Przejazd przez dziewicze tereny wyspy. Nocleg w Corner Brook.

Dzień 5:

Po śniadaniu wyjazd do Parku Narodowego Gros Morne, wpisanego na światową listę UNESCO. Wycieczka stateczkiem wśród majestatycznych klifów po parkowym jeziorze Western Brook Pond. Zachwyt nad potęgą przyrody. Przejazd "drogą Wikingów" do archeologicznego Port au Choix i dalej na cypel półwyspu aż do St Anthony. Nocleg.

Dzień 6:

Po śniadaniu wyruszamy w 2,5 godzinny rejs po Atlantyku w celu wypatrywania ogromnych gór lodowych (zazwyczaj do końca lipca). Spróbujemy też wypatrzyć największe ssaki żyjące na naszej planecie - wieloryby. Pełni wrażeń wracamy na ląd i jedziemy na północ do L'Anse aux Meadows - miejsca, do którego przybyli Wikingowie na długo przed Kolumbem. Przejazd do St. Barbe, gdzie czeka na nas dwugodzinna przeprawa promowa do małej osady Blanc Sablon leżącej w prowincji Quebec. Stąd krótki przejazd na stronę labradorską. Nocleg w L'Anse-au-Claire.

Dzień 7:

Pora na odkrywanie dzikiego Labradoru. Przejazd przez nieskończone przestrzenie półwyspu do Mary's Harbour. Tam wsiadamy na statek, który przetransportuje nas do byłej stacji rybackiej Battle Harbour, gdzie będziemy mieli szansę odtworzenia fascynującego życia jakie prowadzili pierwsi osadnicy na Labradorze. Poznawanie życia osady, historii łowienia dorsza oraz degustacja miejscowych specjałów. Nocleg w historycznych zabudowaniach stacji wielorybniczej, co daje nam możliwość cofnięcia się w czasie o co najmniej 100 lat.

Dzień 8:

Powrót na stały ląd Labradoru. Przejazd do starej stacji wielorybniczej Red Bay, założonej przez baskijskich rybaków. Przeprawa promem na Nową Fundlandię i kontynuacja przejazdu wybrzeżem aż do miejsca dzisiejszego noclegu w Deer Lake.

Dzień 9:

Kontynuacja przejazdu przez wyspę. Przejazd przez Gander, gdzie mieści się jedno z największych na świecie lotnisk, niegdyś ważne miejsce na przerwę w lotach transatlantyckich. Zwiedzamy Park Narodowy Terra Nova z jego przejrzystymi jeziorami i gęstymi lasami. Po drodze przerwy na zdjęcia i podziwianie pięknej prowincji. Dojazd do głównego miasta Nowej Fundlandii - St. John's. Nocleg.

Dzień 10:

Zwiedzanie miasta St. John's wraz z punktem widokowym Signal Hill oraz wizyta na Cape Spear, najbardziej wysuniętym na wschód punkcie kontynentu północnoamerykańskiego. Przejazd do Witless Bay. Wycieczka statkiem wokół kilku wysepek stanowiących rezerwat ptaków. Jest to doskonałe miejsce do obserwacji tysięcy ptaków morskich (ogromna populacja maskonurów, mew, nurzyków i nawałników) oraz wielorybów, które w spokojnych wodach zatoki wychowują swoje potomstwo. Po rejsie przejazd do miejscowości Argentia. Późnym popołudniem wjazd na prom. Zakwaterowanie w kajutach i kilkunastogodzinny rejs promem po Oceanie Atlantyckim do North Sydney. Nocleg na promie.

Dzień 11:

Rano przypłynięcie do North Sydney - powrót na Nową Szkocję, przejazd przez jej tereny i kolejna (tym razem bardzo krótka) przeprawa promowa na najmniejszą z kanadyjskich prowincji - Wyspę Księcia Edwarda. Przyjazd do stolicy wyspy Charlottetown - kolebki kanadyjskiej państwowości. Spacer po mieście. Nocleg.

Dzień 12:

Dzisiejszy dzień w bardziej spokojnym tempie. Przejazd do słynącego z piaszczystych wydm Parku Narodowego Prince Edward Island. W razie sprzyjającej aury odpoczynek na przepięknych plażach. Wizyta w Cavendish w "Green Gables", czyli posiadłości, która był pierwowzorem do przygód "Ani z Zielonego Wzgórza". Podziwianie sielankowych krajobrazów wyspy. Popołudniu możliwość kulinarnej uczty - homary, małże, dorsze, doskonałe kanadyjskie białe wina. Opuszczamy Wyspę Księcia Edwarda przez cud inżynieryjny - 13 kilometrowy Most Konfederacji. Wjazd na terytoria kolejnej prowincji kanadyjskiej - Nowego Brunszwiku. Nocleg w Moncton.

Dzień 13:

Przejazd nad zatokę do Parku Narodowego Fundy. Park słynie z niezwykle malowniczej linii brzegowej, którą cechuje bardzo duża różnica pływów morskich dochodząca do 18 metrów! Wizyta przy Hopewell Rocks, skałkach na których najlepiej można zrozumieć fenomen przypływów i odpływów. Powrót na terytoria Nowej Szkocji. Nocleg w Halifax.

Dzień 14:

Rano krótki wypad do uroczej nadmorskiej wioski Peggy's Cove, a następnie zwiedzanie największego miasta regionu Halifax. Podziwianie panoramy miasta z górującej nad miastem cytadeli, w której odtworzono panującą tam atmosferę z czasów panowania Brytyjczyków. Chwila na nabrzeżu na ostatnie zakupy pamiątek i pożegnanie z Kanadą pachnącą żywicą. Po południu transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

Dzień 15:

Przylot do Europy. Przesiadka na samolot do Warszawy. Lądowanie na Okęciu.

TERMINY:

25.05 - 08.06.2019** 17.06 - 01.07.2019* 11.08 - 25.08.2019 02.09 - 16.09.2019 * dopłata do wysokiego sezonu 980 PLN + 220 USD **opcja dla osób posiadających wizę do USA - wydłużenie programu o dwa dni (zachodnia, bardzo zielona cześć Nowego Brunszwiku z Parkiem Rockwood nad Wielką Zatoką oraz najdalszy wschód USA i stanu Maine z Parkiem Narodowym Acadia oraz z Parkiem Międzynarodowym Roosevelt Campobello, przy granicy z Kanadą), dopłata 450 PLN + 290 USD.

CENA:

7 970 PLN + 1 960 USD

1 rata:

800 PLN płatne przy zapisie

2 rata:

7 970 PLN płatne na 35 dni przed wycieczką (minus 1 rata)

3 rata:

1 960 USD uczestnik zabiera ze sobą

CENA ZAWIERA:

- bilet lotniczy na trasie Warszawa - Halifax - Warszawa - bilety promowe - opieka polskojęzycznego pilota - przewodnika na całej trasie - zakwaterowanie w hotelach i motelach trzygwiazdkowych (pokoje 2-os. z łazienką) - w małych miejscowościach baza noclegowa to najczęściej kameralne, rodzinnie prowadzone obiekty, jeden nocleg na promie (kajuty) - przejazdy wewnętrzne mikrobusem z klimatyzacją - opłaty za miejscowych przewodników - wyżywienie - śniadania na całej trasie - ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR, NNW 3 000 EUR) - opłata za elektroniczne potwierdzenie podróży do Kanady

W CENIE NIE SĄ ZAWARTE:

- bilety wstępu 180 USD - opłaty lotniskowe 30 USD - pozostałe posiłki (aranżuje pilot) - dopłata do pokoju jednoosobowego 840 USD

Uwaga:

kameralne grupy, maksymalnie 10 osób

Uwaga:

Wycieczka objazdowa średniego stopnia trudności.

Przewodnik: Kanada: wycieczki objazdowe, Kanada


Kanada > Kanada: wycieczki objazdowe
Kanada: wycieczki objazdowe:
Olbrzymia przestrzeń, nierównomierne rozmieszczenie ludności oraz ciekawa historia Kanady sprawiają, że kraj ten świetnie nadaje się na wycieczki objazdowe. Na miłośników historii i zabytków czeka Wybrzeże Wschodnie, gdzie zachowały się niewielkie kolonialne miasteczka. Amatorzy dobrej zabawy i intensywnego zwiedzania z pewnością zainteresują wielkie metropolie jak Montreal, Toronto, Ottawa czy Quebec, a także największa atrakcja kraju – Wodospad Niagara. Z kolei poszukiwacze przygód mają niemal nieograniczoną przestrzeń do eksploracji. Prowincje Zachodnie to przede wszystkim dziewicze lasy i rozległe bagna, natomiast Terytoria Północne to królestwo subpolarnej fauny i flory. Kanadyjska przyroda jest dobrze chroniona dzięki kilkudziesięciu parkom narodowym oraz licznym rezerwatom.
czytaj więcej
 

Kanada: mapa


Toronto - prognoza pogody

-14400000
Aktualne warunki

Sobota
25 maja
Słonecznie
11°C
Słonecznie
opady:brak
zachmurzenie:brak
wilgotność:81%
widoczność:19 km
ciśnienie:1020 hPa
wiatr:170° 0 km/h
Sobota
25 maja
Mżawka
min: 13°C    max: 22°C
Mżawka
opady:6.8 mm
wiatr:205°  13 km/h
wsch. słońca:05:43
zach. słońca:20:46
Niedziela
26 maja
Możliwe przejściowe opady deszczu
min: 15°C    max: 23°C
Możliwe przejściowe opady deszczu
opady:0.1 mm
wiatr:309°  13 km/h
wsch. słońca:05:43
zach. słońca:20:47
Poniedziałek
27 maja
Częściowe zachmurzenie
min: 12°C    max: 19°C
Częściowe zachmurzenie
opady:brak
wiatr:82°  11 km/h
wsch. słońca:05:42
zach. słońca:20:48
Wtorek
28 maja
Umiarkowane opady deszczu
min: 12°C    max: 19°C
Umiarkowane opady deszczu
opady:9.7 mm
wiatr:104°  14 km/h
wsch. słońca:05:41
zach. słońca:20:49
Środa
29 maja
Przejściowe lekkie opady deszczu
min: 15°C    max: 25°C
Przejściowe lekkie opady deszczu
opady:6.1 mm
wiatr:180°  19 km/h
wsch. słońca:05:41
zach. słońca:20:50

Toronto - klimat

Kanada - kiedy na wakacje?
  • Miłośnicy sportów zimowych powinni odwiedzić Kanadę zimą. Trwa ona w Kanadzie dość długo: w Quebecu od listopada do końca kwietnia, a im dalej na północ tym dłużej. Duża ilość śniegu i liczne ośrodki sportów zimowych gwarantują wtedy udany wypoczynek. Wielkie mrozy nie występują w Kanadzie jedynie na wybrzeżu Pacyfiku. Można tam natomiast zanotować obfite opady. Ciekawe zjawisko pogodowe występuje na wschodnim stoku Gór Skalistych, gdzie suchy i ciepły wiatr chinook potrafi zmienić temperaturę w ciągu kilku minut nawet o 30 stopni!
  • Przełom zimy i wiosny to czas nieprzyjemnej odwilży.
  • Latem (czerwiec-sierpień) w głębi lądu bywa duszno w ciągu dnia, a chłodno wieczorem i nocą. Na wybrzeżu temperatury są umiarkowane, jednak woda jest zbyt zimna na kąpiel (maksymalnie 16 ºC).
  • Aby w pełni nacieszyć oczy kanadyjską przyrodą, należy wybrać się tam jesienią. Krajobrazy w najpiękniejszych kolorach zobaczyć można na przełomie września i października. Choć temperatury są wtedy przyjemne, warto mieć ze sobą ciepłe ubranie.
Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomić wtyczkę Adobe Flash.
-8,-8,-3,1,7,12,15,14,10,4,0,-5,-1,0,3,11,18,23,26,25,20,13,6,0,-4.5,-4.0,.0,6.0,12.5,17.5,20.5,19.5,15.0,8.5,3.0,-2.5
Godziny słoneczne w ciągu dnia
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
246789987633
Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomić wtyczkę Adobe Flash.
50,47,57,64,67,68,67,79,71,64,67,60,76,72,67,59,63,66,63,67,71,71,74,75
Dni z opadami w ciągu miesiąca
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
271919151617141415162021

Kanada wycieczki: oferty wczasów z Kanada: wycieczki objazdowe

Popularne kierunki
Serwisy tematyczne
Oszczędność i wygoda
Szeroka i aktualna oferta
Bezpieczna rezerwacja
Profesjonalizm od 1999 r.
Renoma i uznanie
Oszczędność i wygoda
Gwarancja Najniższej Ceny
Ceny jak u organizatora
Rezerwacja telefoniczna
i 24h online
Szeroka i aktualna oferta
Zawsze aktualne i pełne ceny
Łatwy wybór z ponad 120 tys. ofert
Porównanie cen hotelu
u różnych organizatorów
Bezpieczna rezerwacja
87 sprawdzonych biur podróży
Płatności w systemie eCard
Bezpieczna szyfrowana rezerwacja
Profesjonalizm od 1999 r.
Jeden z pierwszych portali
w Polsce
Doradcy z wieloletnim doświadczeniem
Biuro w centrum Krakowa
newsletter

Informacje o promocjach i nowościach

Podróże z Grupą TravelOne.pl: wczasy i wycieczki

Wakacje Last Minute - lato w niskich cenach
Wakacje Last Minute - lato w niskich cenach
Planując wczasy w uwielbianej przez rodziny Bułgarii czy Portugalii słynącej z niezwykłych miast, warto szukać ofert last minute, które zachęcają znacznie niższą ceną w porównaniu do ceny katalogowej biur podróży. Bardzo popularne są oferty Chorwacja Last Minute, szczególnie wśród miłośników sportów wodnych. Last Minute to doskonała propozycja dla osób spontanicznych, które są w stanie zdecydować się na wyjazd w ciągu jednego dnia.Zachęcamy do skorzystania z usług serwisu TravelOne.pl, gdzie codziennie można znaleźć liczne promocje i oferty last minute, również na Cypr i Majorkę.
 
Wakacje Last Minute w Izraelu - sprawdź najlepsze oferty >>
Rajska wyspa Bali w wersji All Inclusive >>
Najlepsze hotele przy piaszczystych plażach Dominikany >>