Położone na wschodnim wybrzeżu Kanady prowincje należą do najmniejszych w kraju. W skład regionu wchodzą cztery jednostki administracyjne: Nowy Brunszwik, Nowa Szkocja, Wyspa Księcia Edwarda oraz Nowa Funlandia i Labrador. Głównymi atrakcjami są liczne wyspy, rozległe zatoki, długie plaże oraz kolonialna zabudowa miasteczek, z pośród których najchętniej odwiedzany jest Halifax – stolica Nowej Szkocji. Atlantyckie wybrzeże Kanady to także liczne Parki Narodowe oraz rezerwaty przyrody.
Miłośnicy sportów zimowych powinni odwiedzić Kanadę zimą. Trwa ona w Kanadzie dość długo: w Quebecu od listopada do końca kwietnia, a im dalej na północ tym dłużej. Duża ilość śniegu i liczne ośrodki sportów zimowych gwarantują wtedy udany wypoczynek. Wielkie mrozy nie występują w Kanadzie jedynie na wybrzeżu Pacyfiku. Można tam natomiast zanotować obfite opady. Ciekawe zjawisko pogodowe występuje na wschodnim stoku Gór Skalistych, gdzie suchy i ciepły wiatr chinook potrafi zmienić temperaturę w ciągu kilku minut nawet o 30 stopni!
Przełom zimy i wiosny to czas nieprzyjemnej odwilży.
Latem (czerwiec-sierpień) w głębi lądu bywa duszno w ciągu dnia, a chłodno wieczorem i nocą. Na wybrzeżu temperatury są umiarkowane, jednak woda jest zbyt zimna na kąpiel (maksymalnie 16 ºC).
Aby w pełni nacieszyć oczy kanadyjską przyrodą, należy wybrać się tam jesienią. Krajobrazy w najpiękniejszych kolorach zobaczyć można na przełomie września i października. Choć temperatury są wtedy przyjemne, warto mieć ze sobą ciepłe ubranie.